Containere pentru locuit

Fi acasa oriunde cu containere pentru locuit de la Palmex

Lumea e in continua miscare, iar aceste containere pentru locuit sunt o adevarata incantare. Terra Container pune la dispozitie o gama larga de containere. Fie ca ai nevoie de o locuinta, un container de depozitare, containere comerciale sau de un spatiu nou si sigur pentru angajatii tai, Palmex pune la dispozitie containere de cea mai buna calitate.

containere de locuit

Momentul in care trebuie sa te decizi asupra unei case fie ca o cumperi sau o construiesti, este un moment dificil mai ales daca bugetul e insuficient sau costurile sunt prea mari. Daca iti doresti o locuinta de vis care sa nu solicite atat de multe resurse, Palmex ofera containere de locuit, containere comerciale, containere de vanzare si multe alte tipuri de containere pentru a-ti implini dorinta. Pentru a economisi foarte mult timp si bani, echipa noastra realizeaza containere de locuit la cerere cu posibilitati de adaptare multiple si servicii de cea mai buna calitate.

containere de locuit

Daca optezi pentru o locuinta de acest gen trebuie sa stii ca datorita containerelor, aceasta poate arata exact cum iti imaginezi. Calitatea lucrarii si siguranta sunt esentiale in construirea unei case. Terra Container ofera containere modulare cu planseu dublu de 0,5 mm, vata minerala de sticla C1 de 100 mm, OBS exterior de 18 mm si pot fi decorate cu tamplarie PVC sau linoleum. Protectia contra umezelii vine din partea acoperisului din tabla zincata prevazut cu membrane hidroizolatoare. Fiind dotat si cu un canal de drenare a apei, acesta nu retine niciun strop.

containere de locuit

Avantaje containere pentru locuit 

Containerele vin utilate si decorate in prealabil. Aceste containere de locuit pot fi prevazute cu instalatie electrica, sanitara sau orice altceva iti doresti. Peretii interiori cat si exteriori pot fi decorati cu lemn, caramida aparenta sau rigips. Containerele pot fi aranjate si cu scari interioare sau exterioare pentru cele monobloc. Aparat de aer conditionat, decoratiuni, tamplarie PVC la geamuri si usi pentru o izolare termica si fonica cat mai de calitate.

Indiferent de ce iti doresti sa cuprinda locuinta ta, trebuie doar sa ne contactezi si sa ne dai sansa de a-ti contura ideea. Optimizate cu tot ce e necesar la cele mai inalte standarde, acestea vin la cheie, gata spre a fi puse in practica.

containere de locuit

Un beneficiu destul de mare adus de aceste containere de locuit, containere de vanzare, containere de depozitare si multe alte modele, e posibilitatea de a te muta, posibilitatea relocarii. De cele mai multe ori ne lovim de costuri exagerat de mari si credite pe-o viata pentru o casa ieftina si practica. Cu Palmex obtii casa pe care ti-ai dorit-o, la fel de practica plus unele avantaje pe care ti le ofera.

Posibilitatea relocarii dupa construirea casei e un plus imens. Avand o intreaga echipa de profesionisti, acestia se ocupa de ridicarea si relocarea containerelor. Usurinta de amplasare pe spatii cu terasamente amentajate cum ar fi zonele rurale sau agricole, fac pe oricine vrea sa inceapa constructia unei case din beton sa se mai gandeasca o data.

containere de locuit

Echipa noastra dispune de masini speciale si personal calificat pentru relocari rapide sau constructii de pana la 25 zile. Daca vrei sa ai parte de cea mai scurta si ieftina metoda prin care poti sa obtii casa de vis pentru tine si familia ta cu ajutorul acestor containere de locuit oferite de Pallmex, contacteaza-ne la 0723 569 929.

Alte stiri despre containere

Simplifica-ti viata cu ajutorul acestor containere de inchiriat

17 Dec 2019

Poti vedea avantajele unei afaceri in miscare la propriu si la figurat acum si cu optiunea "containere...

Convinge-te de confortul si siguranta pe care ti-o pot oferi containerele de locuit, acum cu serviciul de inchiriere container

06 Dec 2019

Cu multiple servicii de cea mai buna calitate si pe toate gusturile, acum, la noi ai posibilitatea de inchiriere...

Pune-ti afacerea stradala in miscare cu ajutorul acestor containere comerciale

06 Dec 2019

Cu noile containere comerciale, magazinele stradale pot fi decorate si puse in practica acum intr-un...

3 avantaje principale pe care le ai cand optezi pentru containere modulare

29 Noi 2019

Cu ajutorul acestor modele de containere modulare tot ce tine de realizarea lor este diminuat, iar timpul...

Containere tip caramida pentru spatii comerciale sau rezidentiale de efect

07 Noi 2019

Daca vrei sa ai parte de un spatiu comercial usor de realizat si de mutat, sau de o locuinta economica,...

Extinde-ti afacerea cu containere comerciale

23 Oct 2019

Terra Container iti pune la dispozitie cele mai bune containere comerciale pentru afacerea ta si nu numai....

Containere monobloc –solutii alternative pentru afacerea ta

07 Oct 2019

Containere monobloc –multiple idei de intrebuintare Noile containere monobloc sunt realizate in...

Cum sa iti asiguri compania cu noile containere de paza

21 Mai 2019

Securitatea pentru santiere, caritere rezidentiale, banci, spitale, parcari, firme de constructii este...

Containere de locuit- solutii ieftine pentru case la cheie

21 Mai 2019

  Alegerea unei case poate fi un moment dificil, mai ales cand nu sunt fonduri suficiente pentru...

Ce avantaje poti sa ai daca folosesti gama de containere de inchiriat

14 Mai 2019

Lumea este in continua miscare, mai ales cand e vorba de business, tocmai de aceea va punem la dispozitie...

Ce tipuri de containere sa alegi pentru compania ta

03 Mai 2019

Palmex iti pune la dispozitie cea mai diversificata gama de containere, care se pliaza pe nevoile companiei...

Containere birou- amenajari ieftine de la Palmex

21 Apr 2019

Foarte practice si cu un design rezistent si optimizat, noile containere birou de la Palmex te ajuta...

Cum sa-ti realizezi un magazin de efect cu noile containere comerciale

20 Apr 2019

Magazinele stradale pot fi optimizate intr-un timp mult mai scurt cu noile containere comerciale Palmex....

Containere modulare- solutii decorative la cheie

20 Apr 2019

Palmex ofera companiilor din Romania, o serie de containere modulare, usor de folosit pentru diverse...

Utilitati multiple pentru containere monobloc

10 Apr 2019

Avand un palmares impresionat, cu parteneri peste tot in tara, Palmex aduce pe piata din Romania, containere...

Cum sa scazi costurile la locuinta cu noile containere de locuit Palmex

15 Ian 2019

Stim ca alegerea unei case reprezinta lucrul cel mai important pentru o familie. Daca de multe ori ne...

Materiale rezistente si izolatii performante
Consultanta si devize tehnice pentru companie
Amplasare si montaj in orice localitate din tara
Containere construite conform normelor ISO